Autorská grafika a bibliofilie • Kurátorský výběr • 25 let praxe
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Seznam autorů
  3. Melnikova Anastasia
Slide

Anastasia Melnikova – ukrajinská grafička současné generace

Autorka je v galerii Lukart zastoupena výběrem grafiky a exlibris včetně tematických souborů

Anastasia Melnikova (nar. 1989, Kyjev) patří k výrazným představitelům současné ukrajinské grafiky. Její tvorba je charakteristická jemnou kresbou, precizním provedením a citlivou prací se symbolikou.

Ve svých grafických listech se věnuje především technice leptu, často doplněného ruční kolorací. Typická je pro ni detailní kompozice a klidná, soustředěná atmosféra, ve které se propojuje tradiční grafická technika s moderním výtvarným výrazem.

Tematicky se její práce dotýkají času, paměti a pomíjivosti. V jejích dílech se objevují symbolické motivy, které působí současně intimně i univerzálně a oslovují jak sběratele, tak širší publikum.

Vedle volné grafiky se věnuje také exlibris a autorským grafickým souborům, ve kterých rozvíjí svůj osobitý rukopis v menším i větším formátu.


Proč sbírat Anastasii Melnikovou

– výrazná autorka současné evropské grafiky
– precizní lept s ruční kolorací
– jemná kresba a symbolický obsah
– silný vizuální i sběratelský potenciál
– vhodné pro sběratele i milovníky moderní grafiky


Sběratelská garance Galerie Lukart

Každý grafický list je originál s důrazem na kvalitu, autenticitu a prověřený původ. Galerie Lukart nabízí výběr děl Anastasie Melnikové zahrnující autorskou grafiku i exlibris.

Objevte zahraniční autorskou grafiku – výběr Galerie Lukart

Zobrazuji 1-1 z 1
strana
z 1
    Anastasia Melnikova – Triptich „The Transience of Time“, soubor kolorovaných leptů
    strana
    z 1

    Kurátorský servis

    Odborný kurátor: Luděk Klimeš
    +420 731 459 069 Online poradenství: Po–Ne dle domluvy