Velký výběr umělecké grafiky a vzácných tisků

Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá /9.00 - 17.00/
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Koupím Vaši sbírku

Jak naložit se svojí uměleckou sbírkou nebo pozůstalostí?

Kontaktujte mě a dohodneme si schůzku.

 

Macková Anna

Dovolujeme si vám nabídnout zcela výjimečnou příležitost zakoupit jednu z posledních knih autorky "EX LIBRIS, NOVOROČENKY A DROBNÁ GRAFIKA ANNY MACKOVÉ", možná v jednom exempláři, na které Macková pracovala společně s Josefem Váchalem po vzoru jeho ručních autorských knih z roku 1952. Představuje pozoruhodné dílo, a to především svým velmi zvláštním míšením různých stylových poloh obrazu a typografie v rámci jednoho tisku. Anna Macková se tu obrací ke své vlastní historii, ale také k budoucnosti, k našemu dnešnímu citu a svou tvorbu tím završuje. 

Dále sbírku exlibris vloženou ve vyjímatelných paspartách v naprosto výborné kvalitě tisku a zachovalosti .

Zájemci sdělíme cenu na požádání.

Anna Macková *13.4. 1887 ve Studeňanech - 4.5. 1969 v Nové Pace

Grafické dílo Anny Mackové se osobitě podílí na podobě české secese a utváří charakter její pozdní fáze. Zpočátku v okruhu Moderní revue, zastoupené např. Zdeňkou Braunerovou nebo Františkem Koblihou, později je jí blízká Minka Podhajská., Bohumil Jaroněk, Karel Vik.

 

Zobrazuji 1-1 z 1
Produktů na stránku 72144216

Měl li Váchal vliv na dílo Anny Mackové, projevil se nejvíce v použití techniky barevného dřevorytu, který byl jeho výraznou doménou. Námětově však byla zcela svá, autentická a originální. Inspirována lidovým uměním a ornamentem vytvářela knižní bibliofilie, které by vydány jistě měly výrazně širší čtenářskou základnu než Váchalovy.

Anna Macková * 13.4.1887 ve Studeňanech u Jičína  4.5.1969 v Jičíně. Studia : Všeobecná škola kreslení a malování pro dámy na UMPRUM v Praze, grafiku studovala soukromě. Vytvořila grafické cykly : 1921 Koleda, 1922 Kozlíček, 1925 Zvířátka, 1926 České motivy, vytiskla dvě Ročenky, vydala knihu Prázdninové putování 1927. Věnovala se krajinomalbě v oleji i akvarelu; grafice a ex libris. Byla členkou Kruhu výtvarných umělkyň, Spolku sběratelů a přátel ex libris, Svazu českých bibliofilů, Syndikátu výtvarných umělců československých, Svazu československých výtvarných umělců a přispívajícím členem Hollara. V Kruhu výtvarných umělkyň byla aktivní od roku 1920, zastávala funkci zapisovatelky a účastnila se téměř všech výstav Kruhu : v Obecním domě v Praze, v Modrém paviloně na Vinohradech, Myslbeku, Hollaru a Bílé labuti. Mimo Prahu pak vystavovaly členky KVU v Brně, Plzni, Pardubicích, Chrudimi, Moravské Ostravě, Lázních Bělohrad a Havlíčkově Brodě. Na různých výstavách je její práce zastoupena už od roku 1917. Účastní se výstav ex libris od Athén až po New York a Los Angeles. Objevuje se také na Třetím zlínském salóně v roce 1938. Samostatné výstavy : 1930 Městské průmyslové muzeum Hradec Králové; 1936 Pavilon Myslbeka s V.Dohnalovou-Pešanovou, P.Fořtovou, J.Klenkovou a H.Šrámkovou; 1947 Krajinské muzeum v Jičíně; 1959 Šumavské muzeum, Kašperské Hory s J.Váchalem; 1960 Stará radnice, Dvůr Králové; 1987 Rodný dům Václava Šolce, Sobotka; 1987 Osvětová beseda Libáň – Staré Hrady, zámek Staré hrady; 1987 Výstava ke 100. výročí narození, Galerie moderního umění v Hradci Králové; 1991 Západočeská galerie v Plzni, s J.Váchalem; 1995 Suchardův dům Nová Paka.

 

 

 

 

Koupíme vaši sbírku

Koupím vaši sbírku

Kontaktujte nás
Logo
Po-Pá /9.00 - 17.00/
Copyright © 2020 - Lukart Galerie
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz