Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie. Děkujeme.
 

 


Úvod » EXLIBRIS-GRAFIKA » Hamanishi Katsunori

EXLIBRIS-GRAFIKA / Hamanishi Katsunori

 

BIOGRAPHY

Hamanishi Katsunori /*1949/, japonský grafik se narodil na ostrově Hokkaido v Japonsku. Absolvoval Arts Course of Tokai University v roce 1974, kde také pracoval. V roce 1987 odešel do USA, kde si doplnil vzdělání na School of the University of Pennsylvania. Stal se externím učitelem na University of Alverta, Edmonton, Canada, kde často vyučuje na výměnných stážích/1988/. Je také lektorem na univerzitě v Tamagawě/2015/ a dnes působí na Yokohama College of Art a na dalších univerzitách v Japonsku a USA.

 

TECHNIQUE AND THEMES

Věnuje se výhradně technice mezzotinty, ve které je prakticky nedosažitelný a kterou vyučuje a předvádí na pracovních setkáních hlavně v USA, Kanadě a Anglii. Mezzotinta je jedna z evropských grafických technik známá již v 17. až 18. století. Tím, že se povrch měděné desky opracuje vertikálně a horizontálně  ostrým ozubeným nástrojem nazývaným braceau nebo rocker, dosáhneme krásný tón černé a bílé barvy pro tisk. Většina  jeho prací se opírá o tuto techniku včetně barevného provedení.

Tématem je Japonská historie, miniatura, kultura a tradiční japonské hodnoty.

 

EXLIBRIS

Tyto perličky, většinou popisující výjevy z japonské historie a tradičního japonského života, jsou nenapodobitelné a touží po nich každý sběratel, který se s dílem mistra Hamanashiho seznámí.

V roce 2018 jsme mohli Katsunori Hamanishiho přivítat na 37. kongresu sběratelů exlibrist v Praze,kde mu byla předána hlavní cena Grant Prix ze světové soutěže exlibris, které se jednou za dva roky účastní výtvarníci z celého světa.

 

Řadit podle 
Výrobce  


CENA 1 500,00 Kč (60,00 EUR)
CENA 1 500,00 Kč (60,00 EUR)